Treningi dla pracowników korporacji

Dbasz o zdrowie swoich pracowników? Twoja firma wykupiła pakiet usług zapewniający pracownikom dostęp do basenu
i siłowni?

Pomimo tego Twój zespół regularnie trapią problemy zdrowotne, nawet regularne treningi dla pracowników korporacji nie pomagają. Trudno zmieścić się w terminie z ważnymi projektami, jeśli kluczowy pracownik bierze kilkutygodniowy urlop z powodu nagłego i ostrego ataku bólu pleców. Częstość występowania chorób związanych z siedzącym trybem pracy wciąż wzrasta. Biorąc pod uwagę jakość dzisiejszych produktów spożywczych, braki w edukacji żywieniowej, coraz mniej aktywny tryb życia człowieka, ciągły stres i pęd życia jestem pewna, że ta sytuacja z pewnością będzie się pogłębiała.
To oznacza realne problemy dla twojej firmy i rosnące straty finansowe.

Problemy zdrowotne kumulują się u pracowników wysoko wykwalifikowanych, pracujących w firmie od wielu lat i często stanowiących filar zespołów i projektów. Czy Twój zespół jest dziesiątkowany przez zwolnienia lekarskie?

Ciągłe zmiany kadrowe spowodowane wypaleniem zdrowotnym czy zawodowym pracownika odbiją się na finansach firmy, która poniesie częściowe koszty leczenia pracownika lub będzie musiała przeznaczyć środki na szkoleniem nowych pracowników.

Dlaczego zwykłe treningi dla pracowników korporacji to nie jest wystarczające rozwiązanie?

Wykupienie pakietu karnetów na siłownię lub objęcie pracowników dodatkową opieką medyczną oferowaną przez sieci medyczne to zbyt mało. Takie działania nie przynoszą efektów, ponieważ nie są nakierowane wprost na problemy zdrowotne ludzi prowadzących siedzący tryb pracy. Tylko część pracowników podejmie aktywność fizyczną, w dodatku pracownicy, którzy skorzystają z benefitów oferowanych przez Twoją firmę w postaci wizyt na siłowni czy karnetów na basen, nie będą świadomie uprawiać sportu w kierunku obniżenia ryzyka wystąpienia dolegliwości.

Żeby program zwalczania ilości zwolnień z pracy spowodowanych wystąpieniem nagłego bólu pleców lub innych chorób związanych z długotrwałym siedzeniem mógł skutecznie zadziałać, musi być stworzony dokładnie w tym celu.

Jakie działania pozwolą skuteczniej zadbać o pracowników i zmniejszyć ilość zwolnień z pracy?

Program profilaktyki zdrowotnej i regularne ćwiczenia powinny uwzględniać specyfikę pracy biurowej. Dowolne zajęcia w klubie fitness nie spełniają powyższych warunków, ponieważ nie uwzględniają one schorzeń pracownika biurowego. Podobnie jak niewielkiej ilości czasu jaki dorosła osoba jest w stanie przeznaczyć na ćwiczenia, zbytniego skomplikowania ćwiczeń i konieczności ich regularnego wykonywania.

Rozwiązaniem problemu częstych zwolnień z pracy jest specjalny program ćwiczeń dla pracowników biurowych. Dlatego zachęcam cię do zapoznania się z moją ofertą dla firm. Mój program to:

 1. ćwiczenia dobrane specjalnie dla pracowników biurowych,
 2. ćwiczenia  dobrane dla osób w wieku 30-45 lat,
 3. trening zajmuje tylko 15 – 20 min dzięki czemu łatwiej znaleźć czas na regularny trening,
 4. treningi w twojej firmie lub w Personal Pilates Studio w grupach specjalnie stworzonych dla twoich pracowników,
 5. korzyści z ćwiczeń, dzięki indywidualnie dobranemu programowi. są osiągane bardzo szybko.

Spodziewane efekty po wdrożeniu programu w firmie:

 1. mniej zwolnień z pracy,
 2. krótszy czas urlopów zdrowotnych,
 3. dolegliwości są mniej dokuczliwe i łatwiejsze do wyleczenia,
 4. mniejsze koszty opieki medycznej dla pracowników,
 5. wydajniejsze zespoły.

Dzięki zastosowaniu metod indywidualnie dobranej terapii ruchowej połączonej z metodą Josepha Pilatesa program odnosi świetne rezultaty już po 15 – 20 min ćwiczeń co drugi dzień. Jest to od 2 do 4 razy krótszy czas niż w przypadku tradycyjnych ćwiczeń, nie wspominając już o czasie, który tracimy na dojazd na zajęcia.

Poziom trudności jest dostosowany do możliwości przeciętnego pracownika.

Dla kogo jest przygotowany mój program, kto odniesie największe korzyści?

Dla kadry menadżerskiej i pracowników kluczowych zespołów w firmach. Największe korzyści odniosą czterdziestolatkowie z co najmniej jednym, a najczęściej z kilkoma czynnikami ryzyka chorób cywilizacyjnych, takich jak:

 1. nadwaga i otyłość,
 2. nadciśnienie tętnicze,
 3. podwyższony poziom cholesterolu,
 4. zespół cieśni nadgarstka,
 5. bóle szyi,
 6. bóle pleców.

Jakie firmy skorzystają najbardziej na wdrożeniu programu zwalczania dolegliwości związanych z siedzącym trybem życia?

Korporacje zatrudniające pracowników biurowych.
Firmy oferujące programy opieki medycznej dla pracowników.
Firmy IT delegujące zespoły do skomplikowanych zadań wymagających terminowego wykonania.
Freelancerzy – dziennikarze, fotografowie, coachowie, PR’owcy, graficy, tłumacze spędzających długie godziny w jednej pozycji.

Kim jestem?

Jestem doświadczonym trenerem personalnym. Zwalczam dolegliwości trapiące pracowników biurowych utrudniające realizację działań zespołom w korporacjach. Moje treningi pozwalają zredukować liczbę urlopów chorobowych i zwiększyć wydajność w zespołach. Nazywam się Anna Podsiedlik i jestem dyplomowanym nauczycielem metody Pilatesa, trenerem terapeutą ruchowym, założycielką Personal Pilates Studio w Warszawie oraz autorką programów i kursów treningowo – edukacyjnych online wformiepo40.pl