Co możesz zrobić dla planety?

Następujące w szybkim tempie zmiany klimatu mają realny wpływ na nasze życie i zdrowie. Dlatego poruszam ten temat. W moim miejscu w sieci gdzie promuję metodę Pilatesa i aktywny tryb życia. Bo każde miejsce jest dobre dla uświadomienia, że to ostatni dzwonek! Od tego zależy jakość naszego życia i życia naszych dzieci!

Dziś Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia wielu z nas pamięta i włącza się w sprzątanie Ziemi. To piękny gest ale wszyscy wiemy, że to za mało. Jednego dnia nie usuniemy skutków zmian klimatycznych, które następują w ostatnich latach. To zmiany mające wpływ na nasze życie i zdrowie. Dlatego poruszam ten temat. W moim miejscu w sieci gdzie promuję metodę Pilatesa i aktywny tryb życia. Bo każde miejsce jest dobre dla uświadomienia,że to ostatni dzwonek. Od tego zależy jakość naszego życia i życia naszych dzieci. 

Ktoś z was powie, że tym problemem musi się zając system, rządy Państw. Oczywiście! Nadal nie mogę uwierzyć, że szeroko rozumiana polityka jest ważniejsza niż ratowanie ZIEMI!

Nie ma drugiej ZIEMI!

Skutki zmiany klimatu są widoczne w wielu miejscach, jednak mimo tego wielu z nas nie odczuwa potrzeby działania uważając, że to nic nie wniesie.

Są nas MILIARDY!!!
Dziś 7,8 miliarda!!!

Gdyby każdy z nas każdego dnia angażował się prostymi wyborami do ratowania Ziemi, to wyniosłoby to bardzo wiele.

Co możemy zrobić na swoim podwórku? Proste rzeczy.

👉 systematycznie i poprawnie segregować odpady
👉 odpady wynosić w koszach bez użycia worków na śmieci – już kiedyś to robiliśmy, po sobie wiem, że to bardzo życia nie uprzykrza
👉oszczędzać wodę i energię elektryczną
👉częściej wybierać rower jako środek lokomocji lub komunikację miejską
👉używać podczas zakupów toreb wielokrotnego użytku
👉używać sprawdzonych, ekologicznych środków czystości i ochrony roślin
👉nie zaśmiecać i nie niszczyć terenów zielonych
👉przejść na odżywianie sprzyjające planecie, a ograniczenie spożycia mięsa to dla nas i naszej planety najlepsza alternatywa

Myślę, że tak jak ja widzisz, że jesteś w stanie zadbać o planetę uwzględniając te podstawowe działania. Wszyscy możemy dokonywać lepszych wyborów w tym temacie.

Jeśli to cię nie przekonuje zobacz jak zmiany klimatyczne wpływają na naszą planetę. Google Doodle opublikowało dziś grafiki, które przedstawiają postępujące na przestrzeni krótkiego okresu zmiany klimatyczne w wybranych obszarach świata. To przerażające!

Jutro wstaje nowy dzień (oby). Zacznij od jednej rzeczy z listy i kiedy będzie ci z tą zmianą już łatwo wybierz drugą kontynuując z pierwszą. W myśl zasady JEDNEJ rzeczy.

Ciekawa jestem od czego zaczniesz zmiany dla klimatu u siebie w domu? Napisz mi w komentarzu pod postem na Instagramie lub na moim profilu na Facebooku.
Instagram wformiepo40.pl/dzienziemi

Wpierajmy się również w tym temacie. Zachęcam cię do tego.