Pilates z foam roller jest już dostępny!

Pilates foam roller fantastycznie urozmaici twoją praktykę w domu jako jedyny sprzęt podczas praktyki pilatesu, ale ćwicząc z wałkiem możesz dodać również mini band lub długą taśmę.

Pilates foam roller, to przyrząd, który doskonale urozmaici praktykę pilatesu na macie w domu, a dzięki swojej budowie (okrągły kształt) będzie świetnym narzędziem do poprawy wytrzymałości twoich mięśni i poprawiającym równowagę.

 

Ćwicząc z wałkiem zyskasz również możliwość dołączenia do repertuaru treningowego nowych ćwiczeń, ale jego zastosowanie podniesie również poziom ćwiczeń z podstawowej maty, które być może już znasz.

 

Dzięki użyciu foam roller pilates, podczas swojego treningu będziesz pracować nie tylko nad wzmocnieniem mięśni całego ciała, w tym tak ważnego centrum ciała zwanym #core, ale będziesz pracować również nad koordynacją ruchową i balansem.

 

W sklepach internetowych znajdziesz wiele rodzajów wałków. Ja do pilatesu polecam ci profesjonalny wałek przeznaczony właśnie do pilatesu. To ważne, szczególnie jeśli swoją domową praktykę rozpoczęłaś zaledwie kilka miesięcy temu. Zadbaj aby był wykonany z miękkiego i elastycznego materiału, dzięki czemu będzie reagował na nacisk dopasowując się do twojego ciała nie powodując uczucia dyskomfortu i dzięki czemu będzie bardziej stabilny, a ty będziesz mogła skupić się na technice konkretnego ćwiczenia.
Pilates na profesjonalnym wałku dedykowanym metodzie Pilatesa, to ogromna przyjemność. Nawet nie zniechęcaj się kupując produkty nie przeznaczone do pilatesu. Nie spełnią swojej roli, a ty wydasz niepotrzebnie pieniądze.

 

Trwałość takiego wałka jest ogromna. Ja używam swojego wałka bardzo regularnie od 10 lat! Nadal wygląda jak nowy. Dlatego uważam, że warty jest swojej ceny. W przypadku profesjonalnego sprzętu, płacisz za jakość na lata! Ogromnym plusem jest też fakt, że bardzo łatwo go utrzymać w czystości i zmieścić do szafy po treningu. Ja do swojej praktyki używam pilates roller soft firmy Sissel o długości 90 cm i średnicy 15 cm. Chcesz wiedzieć więcej, polecam ci sprawdzić szczegóły na stronie Pilates roller soft

 

Jak już wspomniałam wałek fantastycznie urozmaici twoją praktykę w domu jako jedyny sprzęt podczas praktyki, ale ćwicząc z wałkiem możesz dodać również mini band lub długą taśmę, ale też magic circle.
W pilatesie w ogóle trudno o nudę, jeśli wykonujesz poprawnie ćwiczenia i pełnym zaangażowaniem, ale z dodatkiem małych sprzętów, to już niesamowite wyzwanie przynoszące świetne rezultaty. Koniecznie spróbuj pilates z foam roller. Tym bardziej, że właśnie pojawił się na platformie nowy trening właśnie z użyciem foam roller. 

 

Jak ćwiczyć z foam roller?
Zapraszam cię na czerpanie inspiracji z mojego kanału na Instagramie lub dołączenia do dziewczyn ćwiczących pilates we własnym domu z moją platformą pilatesu w formie video treningów, gdzie jest już nowy trening pilatesu właśnie z foam roller pilates.

 

INSTAGRAM wformiepo40.pl

Platforma pilatesu online

Na platformie znajdziesz treningi pilatesu na trzech poziomach zaawansowania w tym treningi z małym sprzętem tj. magic circle, mini band, hantle oraz duża piłka i mała piłeczka. A od teraz dodatkowo z pilates foam roller.  RABAT! Z okazji premiery nowego treningu możesz skorzystać z 15% rabatu na abonament roczny. Wystarczy,że w polu kod kuponu podczas dokonywania zakupów wpiszesz słowo PREMIERA, a kwota abonamentu rocznego obniży się o 15%. Kupon ten ważny jest do 30.04.2022. 

 

Czy trening który się pojawił z wałkiem można zrobić bez wałka?
Można. W grupie zamkniętej na Facebooku dla użytkowniczek mojej platformy opisałam jak zmodyfikować ten trening jeśli nie masz na ten moment wałka. Ale mam nadzieję, że jeśli jeszcze go nie masz, to jest to tylko kwestia czasu. Uwierz mi, dzięki wałkowi pilates ujawni swoje nowe oblicze, a to wszystko dziać się będzie w twoim domu!

 

Mam nadzieję do zobaczenia na macie.